Подорожувати з біглем в машині — звичайна ситуація для більшості власників. Але важливо пам’ятати що безпека водія, пасажирів в салоні (включаючи собаку) та інших учасників дорожнього руху повинна стояти на першому місці.
Тому, при перевезенні бігля необхідно дотримуватися деяких правил й рекомендацій. Професійний розплідник біглів «SELESTA’S DREAMS"допоможе вам розібратись в даному питанні.
Існують два основні способи перевезення бігля в машині: за допомогою пристібного ременя безпеки або в спеціальному боксі.
• Пасок безпеки для собак - це простий спосіб забезпечити захист вашого бігля в машині. Існує безліч пристібних пасків для собак, які можна використовувати до кріплення стандартного ременя безпеки автомобіля й підголовника, що дозволяють улюбленцю бути зафіксованим та контролюють його переміщення по салону. Це не тільки запобігає відволіканню водія, але і зменшує ризик травмування бігля в разі аварії або різкого гальмування. Краще якщо буде ремінь або шлея (можливе використання з автогамаком).
• Спеціальний бокс для собак - це більш безпечний спосіб перевезення. Бокси призначені для установки в багажному відділенні автомобіля, але можуть також використовуватися в салоні. Вони дозволяють біглю бути в безпеці, захищеному від можливих ударів або перекатів під час руху. Бокси повинні бути встановлені відповідно до рекомендацій виробника та достатньо великими, щоб дозволити вільно повертатися і лежати всередині. Для бігля це зазвичай бокс номер 4 або 5. Не забудьте покласти в бокс зручну м’яку підстилку.
Ніколи не дозволяйте біглю їздити на передньому сидінні. У разі аварії, подушка безпеки може завдати серйозної шкоди його здоров’ю.
Також варто враховувати погодні умови під час перевезення. У спеку не залишайте бігля на довго в закритому автомобілі без вентиляції. Навіть при 20 градусах Цельсія всередині машини температура може швидко підвищуватися і призвести до перегріву, теплового удару і смерті. Ніколи не залишайте вихованця замкнутим. Завжди беріть із собою.
У холодну погоду переконайтеся, що собака захищена від холоду та вітру. У неї повинна бути тепла підстилка, можливо накрийте бокс пледом. І звичайно ж бажано не залишати бігля в холодній машині на довго.
Не менш важливо, контролювати вживання їжі перед виїздом. Принаймні за декілька годин до подорожі не годувати бігля. Це зменшить вірогідність закачування улюбленця. Якщо обмеження не допомагає, можливе використання пігулок від нудоти які продаються у звичайній аптеці. В більшості випадків цуценята переростають період вкачування й дорослі біглі не страждають цим недоліком.
Крім того, переконайтеся, що ваш вихованець добре прив’язаний до повідця при виході з машини. Бігль може бути дуже схвильований або зляканий після поїздки, що може призвести до непередбачуваної поведінки. Це може бути дуже небезпечно для всіх. Собака може вискочити з дверей і втекти в кращому випадку, а в найгіршому побігти на проїжджу частину й наразити на небезпеку її господаря та інших учасників руху.